• 100 %
    • Zespół
    • Dokumenty/Finansowanie
  • Co u nas?
  • Co robimy ?
    • Projekty edukacyjne
    • Biblioteka Zabawek
    • Metoda Krakowska
    • Ogólnopolska Konferencja na Rzecz Osób z Zespołem Downa
    • Spółdzielnia Socjalna 100%
  • Przyjaciele
  • Wolontariat
  • Galeria
  • Kontakt
  • FB

Metoda Krakowska w woj. pomorskim

Obraz
W 2010 roku, po roku próśb i prób wpasowania się w kalendarz Pani Profesor Jagody Cieszyńskiej, Karolina Krzemińska zorganizowała pierwsze  szkolenie z Metody Krakowskiej, prowadzone przez Panią Profesor.
Ze względu na osobiste przekonanie do skuteczności Metody oraz duże zainteresowanie tematem, przeszło 120 terapeutów, nauczycieli i rodziców mogło wziąć udział w, łącznie, 7 spotkaniach.

Od 2013 roku szkolenia mają charakter cykliczny i umożliwiają zdobycie uprawnień Trenera Metody Krakowskiej.
Wszystkie, odbywają się dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Konferencji Logopedycznych z Krakowa, za ich organizację oraz przebieg odpowiada Karolina Krzemińska (we współpracy z wybranymi instytucjami z Trójmiasta).

Kolejnym projektem, którego idea narodziła się podczas grudniowych spotkań, i dzięki porozumieniu z Panią Dr Katarzyną Sedivy (współpracownik Pani Profesor Jagody Cieszyńskiej i Pani Profesor Marty Korendo, członek zespołu Konferencji Logopedycznych), jest wzbogacenie oferty o "Praktyczny warsztat wykorzystania Metody Krakowskiej w pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych".

Na pierwszy warsztat zapraszamy 1.lipca.2014 roku
Dodatkowe informacje i zapisy:  Karolina Krzemińska, 503 664 001, karolina@fundacja100procent.pl

Aktualny Harmonogram szkoleń:

01.lipca.2014, godz.12:00
"Praktyczny warsztat wykorzystania Metody Krakowskiej
w pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych".


prowadząca: mgr Katarzyna Sedivy: jest absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, kierunku pedagogika specjalna,
o specjalizacji surdopedagogika oraz podyplomowych studiów logopedycznych w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od 2003 roku pracuje z dziećmi z zaburzeniami słuchu,
z autyzmem, zespołem Aspergera i z zaburzeniami komunikacji językowej oraz dysleksją. Jest logopedą i terapeutą w Zespole Diagnozy i Terapii
w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących
w Krakowie oraz w Przedszkolu nr 40.
Prowadzi zajęcia z przedmiotu Zaburzenia komunikacji językowej ze studentami kierunku polonistyka z logopedią i studentami Podyplomowego Studium Logopedycznego w Uniwersytecie Pedagogicznym.

SPECYFIKA WARSZTATU:    

 Uczestnicy otrzymają konkretne wskazówki  postępowania terapeutycznego, pomysły na scenariusze zajęć oraz tworzenie pomocy edukacyjnych. Warsztat  będzie zawierał studia przypadków i na ich podstawie omówione zostaną najczęstsze wyzwania terapeutyczne, przed którymi stają osoby pracujące Metodą Krakowską.
02.lipca.2014, godz.10:00
"Stymulowanie mechanizmów lewopółkulowych - usprawnianie pracy lewej półkuli mózgu"

prowadząca: prof. Marta Korendo: jest filologiem polskim
i logopedą, adiunktem krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Prowadzi terapię dzieci niesłyszących, autystycznych, z zespołem Aspergera, upośledzonych i zagrożonych dysleksją. Bada także rozwój systemu językowego dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej. W szczególny sposób interesuje się rozwojem systemu językowego osób niesłyszących oraz wpływem języka migowego na język werbalny. Ostatnio rozpoczęte badania dotyczą specyfiki rozwoju języka dzieci z zespołem Aspergera i mają na celu stworzenie nowych kryteriów diagnozowania tego zaburzenia.

PLAN SZKOLENIA:
W czasie spotkania omówione zostaną najważniejsze funkcje poznawcze
i językowe lewej półkuli mózgu. Przede wszystkim jednak przedstawione zostaną sposoby stymulacji lewej półkuli oraz usprawniania mechanizmów lewopółkulowych, koniecznych podczas przetwarzania informacji językowych.
W programie szkolenia przewidziane zostały filmy instruktażowe.
Plan:
1) Funkcje językowe i poznawcze lewej półkuli mózgu
2) Stymulacja i terapia mechanizmów lewopółkulowych: sekwencje, analiza, relacje
3) Dominacja lewej półkuli mózgu a poziom sprawności językowych
4)Objawy braku dominacji lewej półkuli dla funkcji językowych (kliniczne konsekwencje wzorca lateralizacji)
Szkolenia przeznaczone są dla terapeutów wczesnej interwencji, pedagogów, logopedów, psychologów, nauczycieli przedszkolnych, studentów i rodziców.

Oba spotkania odbędą się w Sopocie, przy ul. Kazimierza Wielkiego 14 (budynek szkoły).

Serdecznie zapraszamy!

Dodatkowe informacje i zapisy:  Karolina Krzemińska, 503 664 001, karolina@fundacja 100procent.pl
Wspierane przez Stwórz własną unikalną stronę internetową przy użyciu konfigurowalnych szablonów.